Zasady

ZASADY ZAWODNIKA

1. Każdy trening ma ustaloną konkretną godzinę rozpoczęcia. Zawodnicy na 15 minut przed treningiem powinni być w szatni.

2. W sytuacji gdy ktoś nie pojawia się na treningu/meczu lub spóźnia się, powinien poinformować o tym Trenera przed treningiem....i nie przez kolegę.

3. Zawodnik powinien być przygotowany na każdy trening i mecz. Powinien posiadać odpowiedni strój, zależny od pogody (ortalion (bluza), buty, ochraniacze, żel pod prysznic, klapki, ręcznik oraz ubranie na zmianę).

4. W każdym ćwiczeniu, w którym występują realne pojedynki zawodników na treningu, zawodnicy powinni posiadać ochraniacze.

5. Każdy z zawodników ma obowiązek do systematycznego odwiedzania strony internetowej. Powodem jest fakt, że pojawiać się będą ważne informacje odnośnie treningów, meczy i Waszego przygotowania do sezonu. Zawodnicy nie posiadający dostępu do internetu powinni utrzymywać stały kontakt z lepiej poinformowanymi kolegami.

6. Po treningu/meczu zawodnicy mogą posiadać ręcznik, klapki, żel pod prysznic i ewentualnie czapkę.Można wziąć prysznic, po zajęciach treningowych lub meczowych.

7. Na każdy mecz zawodnicy ubrani są w dresy i posiadają legitymację, buty piłkarskie, ochraniacze, ręcznik, klapki, żel pod prysznic i ortalion(bluzę) w razie niepogody.

8. Pamiętamy, że wynik nie jest dla Nas najważniejszy. Naszym celem jest skupienie się na odpowiednim zachowaniu na boisku i w życiu codziennym. Wierzymy, że dobra gra, kulturalne zachowanie, szacunek dla siebie i przeciwnika przyniosą efekty.

9. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek problemy lub pomysły, zawodnicy przekazują je Trenerowi.

10. Trener jest dostępny w każdej chwili dnia i nocy dla zawodników i rodziców.

11. Zawodnicy nie rozmawiają w sytuacji gdy mówi Trener. I pamiętamy jest czas na zabawę, jest czas na sumienny trening.

12. Zawodnik w 100% angażuję się podczas treningu i spotkania ligowego. W momencie gdy zawodnik otrzymuję drugie ostrzeżenie od Trenera następuję kara w postaci wykluczenia z treningu lub truchtu do końca treningu wokół boiska.

13. Zawodnicy powinni przestrzegać zasady, że w aktualnym czasie nauka w szkole jest równie ważna jak trening piłkarski.

14. Wszyscy jesteśmy jedną drużyną, jeden za wszystkich i wszyscy za jednego. Dotyczy to zwycięstwa, porażki, ale także kar wprowadzanych przez Trenera.

15. W każdej sytuacji, w drużynie panuję szacunek dla siebie, rywala, sędziego i kibiców.

Przygotowanie do treningu:

• Punktualność – Nigdy nie spóźniaj się na trening

• Miej zawsze czysty sprzęt sportowy

• W czasie treningu zachowuj się tak jak przystało na prawdziwego piłkarza

• Słuchaj i wykonuj polecenia trenera, szanuj trenera oraz swoich kolegów z zespołu

• Motywuj się do zajęć i do wykonywania jak najbardziej dokładnie ćwiczeń - Na pewno wyjdzie Ci to na dobre

• Pamiętaj, że nauka w szkole również pomaga w myśleniu na boisku piłkarskim

• Miej szacunek dla trenera, kolegów z zespołu oraz rodziców i ludzi starszych od Ciebie w życiu codziennym

Pamiętaj !!!

• Bądź zawsze w ruchu + start do piłki – nie czekaj na piłkę

• Wybieraj odpowiednią nogę do przyjęcia lub uderzenia piłki

• Sygnałem do podania jest Twoje wybiegnięcie na pozycję – a nie głos