Dyscyplina

Kodeks dyscyplinarny zespołu

1. Każdy zawodnik przynależący do zespołu zobowiązuje się do trzech rzeczy:
- regularnego trenowania i stawiania się na meczach w przypadku powołania.
- regularnego opłacania składek członkowskich klubu do 15 dnia każdego miesiąca.
- słuchania się poleceń trenera, szanując go i nie podważając jego autorytetu.

2. W sezonie rozgrywkowym 2017/18 wprowadza się następujące wymogi jeśli chodzi o naszą
drużynę:
- każdy zawodnik ma obowiązek regulowania bieżących składek zgodnie z klubowym „regulaminem opłacania składek” (opisany na stronie klubu). W przypadku zaległości zostaną podjęte działania zgodne z ww regulaminem.
- każdy zawodnik ma obowiązek usprawiedliwiania swoich nieobecności na zajęciach przed ich rozpoczęciem. Forma usprawiedliwienia się jest dowolna (sms, tel, mail, www, osobiście). Zbyt wiele nieusprawiedliwionych nieobecności grozi odsunięciem od kadry meczowej.
- każdy zawodnik ma obowiązek co trzy miesiące przedstawić oceny z postępów nauki w szkole.Może być to lista ocen z przedmiotów podpisana przez nauczyciela lub rodzica. W przypadku niesatysfakcjonujących ocen sygnalizujących problemy z nauką, zawodnik może zostać zawieszony od trenowania i odsunięty od kadry meczowej.
- zawodnicy powinni unikać spóźniania się na treningi. Każdy zawodnik ma więc obowiązek stawienia się na trening na najpóźniej 15 min. przed jego rozpoczęciem. Jeśli chodzi o zbiórki na mecz, zawodnik nie może się spóźnić na wyznaczoną godzinę.

3. By mieć szanse na powołanie do gry w meczu zawodnik musi spełnić następujące kryteria:
- muszą być spełnione ww wymogi ogólne (pkt 2).
- w danym tygodniu treningowym poprzedzającym mecz zawodnik musi mieć zaliczony co najmniej 1 trening (pozostałe nieobecne muszą być usprawiedliwione) i wykazywać się na nim wysokim zaangażowaniem i formą.
- zawodnik musi być wolny od nałożonych zawieszeń.

4. Każdy zawodnik, który należy do klubu jest naszym reprezentantem zarówno na boisku jak i poza nim. Wizerunek jaki tworzy swoją postawą i zachowaniem jest tym jak postrzega się nasz klub.Dlatego bez względu na to czy jesteśmy „u siebie” czy na innym obiekcie każdy musi zachowywać się właściwie, kulturalnie, nie zaśmiecać i nie czynić żadnych szkód. To dotyczy również zachowania w drodze na trening/mecz i z niego. Każde niestosowne zachowanie będzie karane.

5. Każdemu przeciwnikowi należy się respekt. Dlatego też każde zachowanie prowokacyjne, zaczepki słowne, dogadywanie czy tym bardziej złośliwe naruszanie sfery fizycznej zawodnika innej drużyny będzie ostro karane. Zasada ta tyczy również wzajemnego traktowania się wewnątrz własnej drużyny.

6. Podczas treningów, odprawy meczowej czy jakiegokolwiek dialogu trenera nie wolno rozmawiać na nie związane z tematem sprawy. Prowadzenie dyskusji między sobą zamiast pełnej koncentracji treningowej czy meczowej będzie karane upomnieniem a w kolejnym przypadku nawet odsunięciem od występu w meczu a w niektórych przypadkach również odesłaniem do domu.

7. W przypadku jakiegokolwiek niezadowolenia, nie zgadzania się ze zdaniem lub decyzją trenera,zawodnik winien prosić o rozmowę „w cztery oczy” z trenerem i rozmówić się z nim w ten sposób.Inne formy wyrażania swojego niezadowolenia lub odmiennego zdania, w tym publicznie przed drużyną lub na łamach źródeł medialnych (np. internetu), będzie prowadziło do karnych konsekwencji począwszy od zawieszenia na usunięciu z zespołu skończywszy.

8. Każde niewłaściwe zachowanie względem kolegów z zespołu, podważanie decyzji trenera lub brak szacunku do osób trzecich oraz wszelkie inne zachowanie psujące atmosferę w zespole i zagrażające jej dobru będzie stanowczo karane.

9. Od tej chwili głównym celem każdego Waszego treningu, każdego meczu, każdej minuty życia towarzyskiego musi być dążenie do zostania mistrzami.

10. Kapitan zespołu na boisku treningowym i w innych sytuacjach ma być rzecznikiem trenera a podczas meczów przekazywać jego słowa drużynie. Winien dawać przykład swoim zaangażowaniem i sumiennością, pomagać trenerowi jak również nowym zawodnikom w drużynie, by Ci zaaklimatyzowali się w nowym dla nich miejscu.